26. RANTALAKEUS-TURNAUS 2008

27.1.2008 Oulunsalo

TIETOJA JÄÄHALLISTAOULUNSALOSUOMEN JÄÄKIEKKOLIITTOLASER HTKEMPELE

Kuvaan klikkaamalla saat useimmista kuvista suuremman. Logoissa ja "pikkukuvissa" on linkki

Kuvakooste - Tulokset - Lopputulokset - Joukkueet - Aikaisemmin julkaistuja - Lähteet

Laser, Rantalakeus-turnaus2008
Pohjois-Suomen suurin jääkiekon F-junioriturnaus


26. RANTALAKEUS-TURNAUS 25. - 27.1.2008

Pohjois-Suomen merkittävin F-junioriturnaus käynnistyi perjantaina, avajaisia vietettiin lauantaina ja turnauksen lopputulokset olivat selvillä sunnuntai-iltana. Kaksikymmentä kaksi joukkuetta kamppaili nuorella innolla keskinäisestä paremmuudesta.

Alle kymmenvuotiaat juniorit nauttivat otteluista ja muistivat katsoa näkevätkö ohjaajat ja vanhemmat MINUN loistavan suorituksen. Vastaavasti vanhemmat, isovanhemmat ja huoltajat seurasivat jännittyneenä lastensa suorituksia. Jännitystä riitti enemmän kuin ammattilaisten peleissä.

Ottelut pelattiin Oulunsalon ja Kempeleen jäähalleissa. Olimme seuraamassa sunnuntaina Oulunsalossa näitä F-junioreita ja hiukan katsomoakin. Aivan kaikkia tilanteita tai joukkueita, yksittäisistä pelaajista puhumattakaan ei tarttunut kameran muistikortille, mutta tarjoamme yli 200 valokuvaa erillisessä turnauskoosteessa.

Junnut.com kiittää Laser HT:n aktiivista turnausjärjestäjiä hienosta turnauksesta ja mahdollisuudesta osallistua tilaisuuden dokumentointiin. Turnaus on hyvissä käsissä ja pohjoisen juniorijoukkueet ovat varmasti jatkossakin aktiivisesti mukana.


KUVAKOOSTE TURNAUKSESTA

KUVAKOOSTE RANTALAKEUS-TURNAUS 25. - 27.1.2008, KUVAT OULUNSALON JÄÄHALLILTA 27.1.2008

Turnauksesta on koottu erilliseen albumiin kuvakooste. Kuvakoosteen esitysnopeutta voit säätää albumin nuolta klikkaamalla useasti ja muuttamalla avautuvaan ikkunaan haluamasi kuvan vaihtonopeuden sekunteina (katso tarvittaessa albumin ohje)

Katso kuvakooste tästä

Sivun alkuun


LOPPUTULOKSET

F1-SARJA (-98)

1. KalPa Kuopio (Kalpa)
2. Ylivieskan Jääkarhut (YJK)
3. Kiimingin Kiekko-Pojat (KKP)
4. Haukiputaan Ahmat (Ahmat)
5. Kajaanin Hokki (Hokki)
6. Oulun Kärpät musta (Kärpät mus)
7. LaserHT sininen (Laser sin)
8. LaserHT valkoinen (Laser valk)
9. Tornion Ice Hockey Club (TIHC)
10. Kuusamon Pallo-Karhut (Paka)
11. Oulun Kärpät keltainen (Kärpät kelt)
12. Muhoksen Jääklubi (MuJK)


F1-98, KalPa Kuopio


F1-98, Ylivieskan Jääkarhut


F1-98,Kiimingin Kiekko-Pojat



F2-SARJA (-99)

1. Kajaanin Hokki (Hokki)
2. Haukiputaan Ahmat (Ahmat)
3. Muhoksen Jääklubi (MuJK)
4. LaserHT (Laser)
5. Oulun Kärpät (Kärpät)
6. Ylivieskan Jääkarhut (YJK)
7. Kiimingin Kiekko-Pojat punainen (KKP pun)
8. Kiimingin Kiekko-Pojat musta (KKP mus)
9. Kiekko-Oulu
10. Tornion Ice Hockey Club (TIHC)


F2-99, Kajaanin Hokki


F2-99, Haukiputaan Ahmat


F2-99, Muhoksen Jääklubi



Sivun alkuun


TULOKSET


Perjantai 25.1.2008

A-LOHKO (-98)
B-LOHKO (-98)
KKP – Kärpät kelt  
5 – 4
Ahmat – Laser valk
7 – 1
Laser valk – KKP
1 – 7
Laser sin – Kärpät mus
3 – 11
Kärpät musta – MuJK
13 – 0
MuJK – YJK 
0 – 15

C-LOHKO (-99) D-LOHKO (-99)
Kärpät – KKP pun  
0 – 1
Ahmat – Kärpät  
7 – 3
KKP pun – Ahmat
0 – 3
Laser – KKP mustsa
4 – 1
MuJK – Laser 
1 – 2
KKP musta – MuJK
2 - 4


Lauantai 26.1.2008

A-LOHKO (-98) B-LOHKO (-98)
Ahmat – Hokki 
2 – 2
Kärpät kelt – Laser valk
5 – 9
KKP – Ahmat 
4 – 2
TIHC – Kärpät kelt
7 – 5
Hokki – Laser valk
8 – 3
Ahmat – TIHC
5 – 2
Kärpät kelt – Hokki
1 – 6
TIHC – KKP
4 – 6
TIHC – Laser valk
3 – 5
Kalpa – Paka
16 – 1
MuJK – Laser sin
2 – 19
Kärpät musta – YJK
1 – 1
Paka – MuJK
9 – 3
Kalpa – Laser sin
9 – 1
YJK – Paka
12 – 0
MuJK – Kalpa
1 – 21
Paka – Kärpät musta
2 – 14
YJK – Laser sin
9 – 2

C-LOHKO (-99) D-LOHKO (-99)
Hokki – KKP pun
4 – 0
TIHC – Ahmat
3 – 12
Kärpät – Hokki
2 – 0
TIHC – KKP pun
1 – 5
Ahmat – Hokki
4 – 1
Kärpät – TIHC
8 – 1
KKP musta – Kiekko-Oulu 
4 – 3
MuJK – YJK
3 – 3
Kiekko-Oulu – Laser 
4 – 3
KKP musta – YJK
2 – 2
MuJK – Kiekko-Oulu
6 – 5
Laser – YJK
4 - 2


Sunnuntai 27.1.2008

A-LOHKO (-98) B-LOHKO (-98)
Hokki – TIHC 
1 – 2
Ahmat – Kärpät kelt
9 – 4
KKP – Hokki
4 – 4
Kalpa – Kärpät musta
7 – 0
Paka – Laser sin
2 – 7
Kalpa – YJK
4 – 2


C-LOHKO (-99) D-LOHKO (-99)
Hokki – TIHC
4 – 1
YJK – Kiekko-Oulu
4 – 2


LOHKOSIJOITUKSET


A-LOHKON SIJOITUKSET (-98) B-LOHKON SIJOITUKSET (-98)
1. KKP
2. Ahmat
3.
Hokki
4. Laser valkoinen
5. TIHC
6. Kärpät keltainen
1.
Kalpa
2.
YJK
3.
Kärpät musta
4.
Laser sininen
5.
PaKa
6.
MuJK

C-LOHKON SIJOITUKSET (-99) D-LOHKON SIJOITUKSET (-98)
1.
Ahmat
2.
Kärpät
3.
Hokki
4.
KKP punainen
5.
TIHC
1.
Laser
2.
MuJK
3.
YJK
4.
KKP musta
5.
Kiekko-Oulu


VÄLIERÄT


F1-sarja (-98) F2-sarja (-99)
A1/KKP – B2/YJK  
1 – 2
B1/Kalpa – A2/Ahmat 
5 – 1
C1/Ahmat – D2/MuJK
9 – 3
D1/Laser – C2/Hokki
1 – 2


SIJOITUSPELIT


F1-sarja (-98) F2-sarja (-99)
A6/Kärpät kelt – B6/MuJK
11 – 1
A5/TIHC – B5/Paka
6 – 1
A4/Laser valk – B4/Laser sin
5 – 9
A3/Hokki – B3/Kärpät mus
4 – 0
C5/TIHC – D5/Kiekko-Oulu
3 – 5
C4/KKP pun – D4/KKP mus
5 – 2
C3/Kärpät – D3/YJK
4 – 0


PRONSSIPELIT


F1-sarja (-98) F2-sarja (-99)
KKP – Ahmat
4 – 3
MuJK – Laser   
3 – 1


LOPPUOTTELUT


F1-sarja (-98) F2-sarja (-99)
YJK – Kalpa
1 – 2
Ahmat – Hokki
2 - 3


Otteluohjelma Katso otteluohjelma tästä

Sivun alkuun

JOUKKUEET F1 -98

HAUKIPUTAAN AHMAT
Haukiputaan Ahmat F98

Erkkilä Juuso 38, Haikonen Tuomas 3, Heikkinen Vilho 61 (mv), Hintsanen Luukas 54, Holappa Niko 40, Junttila Jere 14, Järvenpää Ville 53, Komulainen Panu 58 (mv), Kurkela Santeri 47, Kynkäänniemi Tommi 48, Lamberg Miika 56, Lopakka Miika 51, Moilanen Aku 46, Myntti Juuso 32, Määttä Matias 45, Pietarila Atte 33, Ponto Jere 43, Savilahti Markus 37. Joukkueenjohtaja Erkkilä Jari, Vastuuvalmentaja Komulainen Jouko, Huoltaja Kurkela Jarmo.

KAJAANIN JUNNUHOKKI
Kajaanin Hokki F98

Mäkäräinen Tuomas 2, Kolek Tomi 3, Leinonen Saku 4, Savolainen Janne 6, Martikainen Eetu 10, Vuorenmaa Matias 12 (mv), Karjalainen Tuomas 14, Kyllönen Markus 15, Leinonen Eetu 17, Heikkinen Otto 18, Rajander Oskari 19, Karjalainen Toni 21, Antikainen Joni 23 (mv), Tolonen Sami 24 (mv). Joukkueenjohtaja Leinonen-Rajander Ulla, Vastuuvalmentaja Antikainen Pekka, Huoltaja Kyllönen Petri.

KIIMINGIN KIEKKOPOJAT
Kiimingin Kiekko-Pojat F98

Autio Tommi 21, Haapea Arttu 33, Ihme Eepi 16, Kallio Konsta 20, Koskela Konsta 13, Kumpulainen Jerry 14, Mäläskä Miska 1 (mv), Paasovaara Eetu 22, Putkonen Joona 18, Pylkäs Kristian 30, Ruokolainen Kristian 12, Särkkä Henri 34 (mv), Kaarre Jarkko 10, Niemi Toni 15, Heikkinen Joona 11, Törmikoski Tomi 19, Meisaari Valtteri 31, Korteoja Eetu 25. Joukkueenjohtaja Kumpulainen Petri, Vastuuvalmentaja Pylkäs Hannu, Huoltaja Kallio Tero.

JUNIORI-KALPA
Kuopion KalPa F98-pohjoinen

Lahti Santeri 61, Luostarinen Eetu 50, Laakso Leevi 43 (mv), Jäntti Miika 63, Korhonen Janne 45, Luostarinen Santeri 65, Könönen Juuso 52, Lahti Aake 44, Heikkinen Joonas 43, Räsänen Teemu 2, Leskinen Joonas 45, Rissanen Tatu 62, Keinänen Toni 41. Joukkueenjohtaja Lahti Sami, Vastuuvalmentaja Luostarinen Jari, Huoltaja Laakso Jari.


Kuusamon Pallo-Karhut F98

Käsmä Sami 1 (mv), Kyllinen Valtteri 2, Vallioniemi Miro 10, Kaartinen Lassi 12, Paananen Ville 14, Syrjälä Santeri 16, Kujala Olli 17, Murtovaara Jasper 21, Leinonen Henri 22, Juusola Pauliina 23, Kareen Samuel 24 (mv), Lämsä Eetu 25, Paananen Joona 28, Lohilahti Johannes 29, Lämsä Ville-Matti 30, Murtovaara Ville 31, Määttä Tomi 32, Juusola Mikko 36, Kolehmainen Tuomas 39. Joukkueenjohtaja Kivelä Raija, Vastuuvalmentaja Määttä Timo, Valmentaja Kyllinen Pasi, Huoltaja Syrjälä Matti.

LASER HT
LaserHT F98

Ahmala Roope 24, Halmetoja Tommi 63, Hanhisalo Arttu 25, Harju Tomi 4, Horko Valtteri 40, Hägg Kristian 41, Keihäskoski Valtteri 56, Kemppainen Niko 79, Kontio Oskari 13, Korkala Aleksi 21, Kujanpää Santeri 14, Lahdenperä Joona 20, Lampinen Eetu 1,  Lehtonen Joni 10, Lomu Henri 68, Parkkila Karri 18, Pelkonen Jere 57, Pennanen Niko 32, Petäjäjärvi Joonas 51, Pyykkönen Aleksanteri 51, Rautio Markus 46, Suutari Joona 35, Säkkinen Matias 69, Tauriainen Vili 66, Tihinen Joel 16, Turunen Joonatan 7, Valtanen Markus, Vuolukka Vertti 39. Joukkueenjohtaja Takkula Hannu, Valmentajat Kontio Tapio, Tihinen Juha ja Lomu Esa. Huoltajat Keihäskoski Jari, Säkkinen Mika ja Rautio Markku.

MUHOKSEN JÄÄKLUBI
Muhoksen Jääklubi F98

Hämäläinen Santtu 4, Pohjola Pietari 7, Juusola Jesse 8, Kemppainen Jonni 11, Karjalainen Samuli 13, Järvitalo Jesse 15, Lämpsä Jesse 16, Greus Janne 20, Mustonen Valtteri 23, Airaksinen Patrick 26, Pelkonen Milla 28, Brotkin Niko 29. Joukkueenjohtaja Airaksinen Eero, Vastuuvalmentaja Greus Jukka, Huoltaja Juntunen Jari.

OULUN KÄRPÄT
Oulun Kärpät F98 keltainen

Aalto Eetu, Harismaa Hermanni, Karppinen Atte, Kokkila Jesper, Kuokkanen Ville-Petteri, Käyhkö Ilari, Metsävainio Elmeri, Mäki Emil, Nevanperä Joona, Polvi Severi, Silven Eerik, Säkkinen Jukka, Talvila Perttu, Tasala Arttu, Tihinen Juuso, Itämies Topias (mv), Helomaa Samuli (mv). Valmentajat Jaatinen Antti, Aakko Matti ja Kokkila Matti.

OULUN KÄRPÄT
Oulun Kärpät F98 musta

Ahava Oliver, Hautamäki Jukka, Kiviniemi Jere, Koret Niklas, Kurjenheimo Aleksi, Turunen Ville, Molander Niko, Naarala Olli, Nousiainen Aleksi, Saarela Tomi, syväniemi Patrik, Säkkinen Roope, Tapaninaho Joonas, Tervahauta Aleksi, Timonen Juuso, Jaara Antti (mv). Valmentajat Hilli Hannu, Enqvist Pekka ja Naarala Jari.

TORNION ICE HOCKEY CLUB
Tornion Ice Hockey Club F98

Alakärppä Pauli 16, Mäkitalo Joona 17, Lilja Vesa 18, Juntura Ilmari 19 (mv), Risto Jesse 20, Koivisto Joonas 21, Köngäs Miikka 22, Kallio Taavi 23, Ahola Paavo 24 (mv), Alkku Sami 25, Rosenqvist Sakari 26 (mv), Mansikka Aleksanteri 27, Lukkarila Jonne 28. Joukkueenjohtaja Risto Tero, Vastuuvalmentaja Koivisto Jani, Huoltaja Alkku Reijo.

YLIVIESKAN JÄÄKARHUT
Ylivieskan Jääkarhut F98

Rättyä Arttu 3, Saarela Joonas 5, Uusitalo Aleksi 7, Mickos Niko 8 (mv), Heikkilä Aleksi 10, Tammela Jussi 11, Rautio Markus 12, Limma Aleksanteri 14, Saari Teemu 15, Mäki-Asiala Kari 18, Heinonen Jere 20, Kitinoja Joona 24, Takanen Tuukka 49, Pieskä Simo 50 (mv). Joukkueenjohtaja Limma Topi, Vastuuvalmentaja Heikkilä Tapio, Huoltaja Kitinoja Veli-Pekka.


JOUKKUEET F2 -99

HAUKIPUTAAN AHMAT
Haukiputaan Ahmat F99

Huovinen Markus 45 (mv), Kovalainen Valtteri 5 (mv), Merikanto Joel 41 (mv), Mäkelä Tomi 8, Mäkelä Teemu 24, Määttä Santeri 13, Päkkilä Eetu 47, Saarinen Jesse 23, Saukko Leo 26, Kenttälä Jimi 38, Korkiakoski Oskari 9, Kropsu Atte 39 (mv), Papponen Sami 48, Pekkarinen Topi 40, Pihlajaviita Veeti 6, Sotaniemi Oskari 27, Ukkola Eetu 14, Ukkola Ada 18. Joukkueenjohtaja Huovinen Vesa, Vastuuvalmentaja Merikanto Joni, Huoltaja Ukkola Petri.

KAJAANIN JUNNUHOKKI
Kajaanin Hokki F99

Vuorenmaa Tuomas 4 (mv), Niskanen Aatu 5 (mv), Kilpeläinen Niko 6 (mv), Lukkari Mikko 9, Holm Lucas 10, Niemelä Niko 11, Kyllönen Henri 12, Reponen Elias 14, Komulainen Verneri 15, Rantala Mira 17, Kämäräinen Matias 19, Kyllönen Toni 22, Huotari Eetu 25, Huusko Kimmo 28, Lumpo Tommi 29, Härkönen Eetu 33, Kumpulainen Lenni 41. Joukkueenjohtaja Niemelä Johanna, Vastuuvalmentajat Niskanen Antti ja Niemelä Juha, Huoltaja Komulainen Jari.

KIEKKO-OULU
Kiekko-Oulu F99

Fimushkin Jani, Hekkala Joel, Huvönen Abay, Jalonen Leevi, Kallunki Eemil, Koskenkorva Jesse, Koskenkorva Samu, Ojala Velmeri, Palojärvi Joonas, Pilto Harri, Rusanen Eetu, Tuulasvirta Lauri, Väisänen Markku. Joukkueenjohtaja Hautala Antti.

KIIMINGIN KIEKKOPOJAT
Kiimingin Kiekko-Pojat F99 musta

Yritys Ville-Valtteri 4 (mv), Kyösti Olli 92 (mv), Untola Joona 77, Tolonen Joona 83, Heikkala Ville 82, Pulkkinen Joonas 75, Juutinen Marko 71, Haanela Jesse 84, Kajava Riku 80, Iskulehto Mikko 66, Niemelä Mikko-Aleksi 52, Ilo Niko 86, Hökkä Juho 38, Pesola Väinö 93, Lotvonen Valtteri 94. Joukkueenjohtaja Ilo Mikko, Vastuuvalmentaja Untola Antti, Huoltaja Heikkala Tapsa.

KIIMINGIN KIEKKOPOJAT
Kiimingin Kiekko-Pojat F99 punainen

Kesti Alex 59 (mv), Korhonen Juho 91 (mv), Moilanen Aleksi 79, Väliranta Henri 89, Tapani Ida-Maria 85, Kallio Tomi 90, Kerttula Jere 74, Vanttaja Olli 88, Ollikainen Tuomas 69, Toivanen Juho 5, Horttanainen Ville 78, Hiltunen Samuel 70, Laakkonen Jonas 6, Ruutikainen Ville 87, Halonen Severi 32. Joukkueenjohtaja Ilo Mikko, Vastuuvalmentaja Väliranta Harri, Huoltaja Kesti Antti.

LASER HT
LaserHT F99

Kemppainen Samuel 5, Ruuskanen Juho 8, Suihkonen Niko 9, Kemppainen Joonas 10, Järvitalo Tommi 11, Lämsä Juho-Matti 15, Soila Veeti 22, Eeronheimo Miska 23, Pekkala Veikka 24, Henriksson Jesper 27, Romppainen Elisa 28, Marttila Arttu 31, Korpela Elias 36, Tonteri Matti 49, Turunen Toivo 73, Heikkinen Sampo 74, Laakso Miika 81, Puhakka Aleksi 99. Joukkueenjohtaja Parkkila Raimo, Vastuuvalmentaja Soila Arto, Valmentaja Korpela Erkko, Huoltajat Tonteri Juha ja Kemppainen Juha.

MUHOKSEN JÄÄKLUBI
Muhoksen Jääklubi F99

Kemppainen Tatu 1, Kontio Jani 5, Pohjola Samuli 9, Säävälä Jan 10, Kyllinen Niko 12, Juntunen Niko 14, Haapalainen Ville 17, Tihinen Topias 18, Vavuli Samu-Ville 19, Jakonen Joose 22, Jutila Kari 25. Joukkueenjohtaja Airaksinen Eero, Vastuuvalmentaja Greus Jukka, Valmentaja Haapalainen Pekka, Huoltaja Juntunen Jari.

OULUN KÄRPÄT
Oulun Kärpät F99

Luusuaniemi Aatu, Viippola Joni, Itkonen Juho, Pyhälä Juuso, Räsänen Olli, Säkinen Eetu, Kariniemi Kalle, Rajanti Konsta, Romakkaniemi Juho, Torvi Joona, Kurvinen Tuomas, Ervasti Samuli, Heikkinen Roope, Päkkilä Eetu, Hakala Joel, Hietaniemi Jesse, Rantapörhölä Miikka, Koivisto Iisakki.

TORNION ICE HOCKEY CLUB
Tornion Ice Hockey Club F99

Rissanen Jarkko 15 (mv), Frantti Eemeli 14, Satta Kalle 13, Pirttimaa Elias 12, Eskelinen Joonas 11, Lamminparras Leevi 10, Konttajärvi Joona 9, Alatalo Aleksi 8, Kunnari Lauri 7, Lilja Ari 6, Uurtamo Veikko 5. Joukkueenjohtaja Satta Yrjö.

YLIVIESKAN JÄÄKARHUT
Ylivieskan Jääkarhut F99

Pyhälä Toni 2 (mv), Simonen Antti 10, Alanko Jaakko 12, Matola Juho 13, Valtonen Sami 14, Luttinen Juho 16, Karhula Samuli 20, Markkula Olli 23, Nissinen Elias 27, Sillanpää Jaakko 29, Heinonen Jere, Jurvansuu Matias, Jurvansuu Tuomas. Joukkueenjohtaja Nissinen Pekka, Vastuuvalmentaja Matola Jari, Huoltaja Alanko Harri.


Sivun alkuun

AIKAISEMMIN JULKAISTUJA JUTTUJA
www.JUNNUT.com -sivuilla

Rantalakeus-turnaus 2007
Rantalakeus-turnaus 2006
Rantalakeus-turnaus 2005
Rantalakeus 2004

Katso myös muita junnuturnauksia esim.
Kärppien luistelukoulun turnaus 2
Pikku kärppien luistelukoulussa - turnaus 30.9.2007
Stockmann-turanus
Nordea Oulu cup 2007
Milleniumliigan turnaus
Rosso-turnaus2.-3.4.2005
Tallinnan Pääsiäisturnaus 10. - 11.4.2004
F95 turnaus Jäälihallissa 22.11.2003.
Lindström - turnaus F94 Oulunsanlossa 26.10.2003
Oulun Kärppien C-turnaukset Oulun Linnanmaalla 23. - 24.8.2003
G-turnaus 12.1.2003.
G-turnaus Jäälissä 1.12.2002 (sivuilla kerrotaan hiukan säännöistäkin)


Sivun alkuun


www.JUNNUT.com

LÄHTEET, TEKIJÄT

SUOMEN JÄÄKIEKKOLIITTOLASER HT
Lähteet, Mari Korpela, LaserHT 99/00 Rantalakeus-turnaus 2008 Turnaussihteeri
Valokuvat JUNNUT.com, Sampo Anttila
Teksti,Sampo Anttila
Taulukot ja sivujen koostaminen Sampo Anttila
Internet-sivut ja graafinen suunnittelu; Visark.com, Aki Anttila

WWW.JUNNUT.COM SIVUJEN SISÄLLÖSTÄ JA TEKIJÖISTÄ
SAMPO ANTTILA
Kuvaus sisällöstä
Avustajat, tukijat ja aineisto

Sivun alkuun


www.JUNNUT.com
Sivuilla esiintyvät pienet logot, vaakunat ja kuvat toimivat internet-linkkinä. Sivuillaon kymmeniä tuhansia kuvia sekä satoja linkkejä nettiin ja junnut.com -sivuille.
KÄRPÄT - HIFK, JÄÄKIEKON SM-LIIGAA OULUSSA 22.11.2007KÄRPÄT - TAPPARA, JÄÄKIEKON SM-LIIGAA OULUSSA 27.12.2007KÄRPÄT - LULEÅ HF, B-NUORET, KUVAKOOSTE HARJOITUSOTTELUSTA OULUSSA 29.12.2007OULUN KÄRPÄT, A-NUORTEN SM-LIIGAJOUKKUE 2006 - 2007'

19.2.2008 Sampo Anttila
http://www.junnut.com
< Arkisto
Junioripelejä >